Yukarı Çık


Büyükmurat Sigorta – Fethiye Müzesi

18.06.2007- Fethiye Müzesi ve Aminthas Kaya Mezarları restore ediliyor...

Koç Allianz, her yıl Türkiye'nin farklı bir bölgesinde düzenlenmesine karar verdiği acente toplantılarının sonuncusunu da yeni bir sosyal katkı projesiyle taçlandırdı. "Koç Allianz Türkiye ile kucaklaşıyor" başlığıyla düzenlenen toplantıların üçüncüsü Fethiye'de gerçekleştirildi. Koç Allianz ve acenteleri, bu yıl Aminthas Kaya Mezarlarının restorasyonu ve Fethiye Müzesi'nin yenilenmesi için proje başlattı.

Fethiye Müzesi
Fethiye Müzesi

Her yıl düzenlediği geleneksel acente toplantılarını Türkiye'nin farklı bölgelerine taşıma ve o bölgeye yönelik bir sosyal katkı projesiyle taçlandırma kararı alan Koç Allianz, bu yıl Fethiye'deydi. Koç Allianz ve acenteleri bu sene Fethiye'nin turizmine önemli katkısı olacak bir restorasyon projesine imza attı. Proje kapsamında Fethiye'ye turizm açısından büyük katkı sağlayan ve bütçe eksiği nedeniyle bir bölümü tahrip olan Aminthas Kaya Mezarları ve Fethiye Müzesi yenilendi. "Koç Allianz Türkiye ile kucaklaşıyor" başlığıyla düzenlenen, geçmiş yılın değerlendirildiği ve gelecek yıl hedeflerinin belirlendiği toplantılar, acentelerin bölgenin iş çevreleriyle kaynaşmasına da fırsat veriyor. Toplantının açılış konuşmasında acenteleri ile böyle bir projeye imza atmaktan duydukları mutluluğu dile getiren Koç Allianz Genel Müdürü George D. Sartorel, "Sosyal katkı projesini seçerken dikkat ettiğimiz en önemli nokta bölgeyle doğrudan bağlantısı olan projeleri desteklemek. Toplantının gerçekleştiği bölgenin temel ihtiyaçlarından birine çare olmayı hedefliyoruz" diye konuştu.

Aminthas Kaya Mezarları ve Fethiye Müzesi'nin yenilenme çalışmaları dolayısıyla Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından "Kültür Dostu" ilan edilen Koç Allianz Acentelerine plaket veren Fethiye Kaymakamı Hasan Karakaş, Koç Allianz'ın düzenlediği acente toplantılarının diğer şirketlere de örnek teşkil etmesini umut ettiklerini belirtti. Özellikle bu yılki toplantıya paralel olarak Koç Allianz'ın Aminthas Kaya Mezarları ve Fethiye Müzesi için yaptığı katkıların, Fethiye bölgesinin turistik bir yöre olması sebebiyle büyük önem taşıdığını söyledi.Koç Allianz ve acenteleri, 2005 yılında Kapadokya'da bulunan Sobesos Kazısı'na sponsor olarak antik kentin hamamının ve yüz adet mezarın günışığına çıkmasını sağlamıştı. Acenteler geçtiğimiz sene ise sadece İzmir'de yetiştirilebilen Sakız Ağacı'nı anayurduna geri döndürmek ve ticarete katkıda bulunmak amacı ile " Koç Allianz Sakız Ağacı Ormanı" oluşturarak 1200 adet sakız ağacı fidesi dikmişti. NOT: Fethiyede haziran ayında yapılan toplatıya büyükmurat sigortada katıldı. Şirketimizi A.Aydin ve Nurten Büyükmurat temsil etti.